• Rytiersky rozprávkový deň

• Rozprávky deti milujú, práve preto sme pre prvákov pripravili rytiersky deň. Deti prišli oblečené v maskách ako postavičky z rozprávok, a tak sme mali v triede princezné, kráľov, rytierov,... V triede sme museli splniť rôzne úlohy ako napríklad predviesť kráľovský rukopis či zdolať dračiu matematiku. Potom sme navštívili školskú knižnicu, ktorá je plná zaujímavých kníh. Naučili sme sa ako sa v nej máme správať a aké knižky v nej môžeme nájsť.

• Medzinárodný deň florbalu

• Aj naša škola sa aktívne zapojila do medzinárodného dňa florbalu. Naši žiaci hrali nielen florbal na hodinách telesnej výchovy ale aj naši najmenší v ŠKD.

• Iná ako každá iná

• premiéra Dramatického krúžku pri ZŠ Štefana Senčíka v Starom Tekove

Dovoľujeme si Vás pozvať na premiéru autorskej inscenácie INÁ AKO KAŽDÁ INÁ v podaní Dramatického krúžku pri Základnej škole Štefana Senčíka, ktorá sa uskutoční 16.4. 2024 v Dome kultúry v Starom Tekove o 17:00 a o 18:00.

Hrajú:

Jakub Gróf, Sophia Prasličková, Hanka Grófová, Nicolas Pacher, Florián Fabián, Kristína Ivaničová, Romana Hajková,

Réžia, dramaturgia, scéna, kostýmy: Petr Mészároš

Slovo o hre:

Hra je autorským predstavením a výpoveďou členov súboru na javy, ktoré sa v poslednom čase objavujú čoraz častejšie na rôznych základných školách po celom Slovensku. Vznikala takpovediac spontánne z rozprávania detí a priamo na javisku. Predstavenie je určené pre všetkých o fenoméne inakosti, odlišnosti, neopodstatnenom odsudzovaní, nekomunikatívnosti, ktoré môžu vyústiť do problémov, z ktorých už nie je návratu.

UPOZORNENIE: Vzhľadom k tomu, že predstavenie je uvádzané v netradičnom divadelnom priestore, kde je počet divákov obmedzený na 50 na jedno predstavenie, prosím vás o rezerváciu s počtom na t. č. 0905403418. Z toho titulu uvádzame predstavenia dve.

Vyvarujme sa, prosím, skutočnosti, že niekto príde neohlásene a nebude mať miesto. Ďakujem za pochopenie.

Vstupné je dobrovoľné.

Tešíme sa vás. Všetci ste srdečne vítaní.

• Hviezdoslavov Kubín okresné kolo

• Dnes sa v Leviciach uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Našu základnú školu

reprezentovali Jakub Gróf a Peťka Vasarábová. Odniesli si významné ocenenia:

III. kategória

3. miesto - Jakub Gróf- próza

I. kategória

1. miesto - Peťka Vasarábová- próza

Srdečne im blahoželáme a tešíme sa, že nás Peťka bude reprezentovať v krajskom kole tejto súťaže ktoré sa

uskutoční v Nových Zámkoch. Budeme jej držať palce!

• Danka a Janka v školskej knižnici

• Dňa 22.marca 2024 sa v našej knižnici uskutočnilo pri príležitosti Marec – mesiac kníh podujatie pod názvom Danka a Janka. Naši družinári druháci si zopakovali pomocou Hanky a Karolínky / naše ôsmačky /ako vzniká kniha a ako sa ku knihám máme správať. Prečítali sme si príbeh o dvoch sestrách dvojičkách, riešili rôzne zadania a úlohy. Zažili sme pekný deň s Dankou a Jankou.

• Brigáda pri Hrone

• Ku kultúre patrí a čistota a poriadok v našom okolí. Preto sa aj tento rok organizuje brigáda v okolí Hrona. Srdečne privítame každého, kto príde priložiť ruku k dielu a prispeje tak k čistote a poriadku našej obce.

• ZÁPIS 2024

• Zákaldná škola Štefana Senčíka  Vás pozýva na zápis, ktorý sa bude konať

dňa 22.4.2024 od 14:30 do 17:30hod.

Budete potrebovať :

• rodný list
            • občiansky preukaz zákonného zástupcu
            • elektronicky vyplnenú prihlášku na webovom sídle našej školy
          • Deň vody 2024

• 22. marca sa od roku 1993 po celom svete oslavuje Svetový deň vody

Tohtoročná téma Svetového dňa vody je VODA PRE MIER.

Naši žiaci sa zapojili počas vyučovania ale aj v ŠKD do rôznych aktivít. Cieľom bolo zamerať pozornosť na

zásadnú úlohu, ktorú voda zohráva v stabilite a prosperite sveta. Obmedzený alebo žiadny prístup k vode, ako aj

jej znečistenie môže stupňovať napätie medzi krajinami a stať sa tak spúšťačom konfliktov vo svete.

Pripomenuli sme si význam dostatočného množstva bezpečnej pitnej vody.

• Interaktívna prednáška Štefánik- Odkaz pre 21. storočie

• Žiaci 6. až 9.ročníka sa zúčastnili interaktívnej prednášky Odkaz - Štefánik v KD Tlmače-Lipník. Priblížením hlavných míľnikov jeho života a princípov práce - inšpirácia - motivácia - vytrvalosť - zvedavosť zaznel odkaz aj pre dnešnú dobu.